Två funna döda i Trelleborg
Flera ambulanser och ett stort antal poliser larmades till en lägenhet i centrala Trelleborg vid 15-tiden på tisdagen. Enligt polisen har två avlidna personer påträffats på adressen.
Trelleborg • Publicerad 11 augusti 2009
TRELLEBORG. Tre personer som befann sig i den omedelbara närheten av de två avlidna hämtades till förhör av polisen, men släpptes kort därefter. Polisen misstänker att de två personerna avlidit till följd av en överdos. Det finns i nuläget inte någon misstanke om brott i samband med dödsfallen.
Johan Silfversten Bergman
Så här jobbar Trelleborgs Allehanda med journalistik. Uppgifter som publiceras ska vara korrekta och relevanta. Vi strävar efter förstahandskällor och att vara på plats där det händer. Trovärdighet och opartiskhet är centrala värden för vår nyhetsjournalistik.