Annons
Insändare

Visselblåsaren verkar blåsa i motvind

Svar till ”Ellempe” (digitalt den 21 april) (som tyvärr inte kan stå för sitt riktiga namn).
Publicerad 24 april 2023
Detta är en insändare i Trelleborgs Allehanda. Åsikter som uttrycks är skribentens egna.
Hur har styrets så kallade ”spelregler” varit sedan den 12 september i fjor? undrar Cecilia Schyllert i sitt inlägg.
Hur har styrets så kallade ”spelregler” varit sedan den 12 september i fjor? undrar Cecilia Schyllert i sitt inlägg.Foto: Mårten Svemark

I min insändare (den 11 april) så varken namngav jag någon person eller parti.

Det är däremot vad ”Ellempe” gör i sin insändare där han bara nämner VS, något jag inte gjort. Ellempe, du vet också att det är fler personer i andra partier som avgått för att de tycker att det inte fungerar bra i politiken i dag.

Vad tycker du egentligen om det styret gör i dag? Hur har deras så kallade ”spelregler” varit sedan den 12 september i fjor? Troligtvis kan du inte svara på det utan går bara hårt på VS och därför har du nu avslöjat dig själv.

”Vad tycker du egentligen om det styret gör i dag?”
Cecilia Schyllert

Visselblåsaren verkar blåsa i motvind. Det finns en morgondag i morgon också, tänk på det !

Cecilia Schyllert

Annons
Annons
Annons
Annons