Här är alla årets stipendiater
Johan Söderlings premium:
Emilia Holmberg, EK15B, 25 000 kronor
50-årsfonden:
Martin Fäldt, TCTE15, 20 000 kronor
Greta&Johan Kocks stiftelse:
Jennifer Sjölund, ES15, 15 000 kronor
Johanna Espert Kestola, NA15, 15 000 kronor
Anton Hultqvist, SA15A, 15 000 kronor
Ebba Olsson, ES15, 15 000 kronor
Katarina Anagnosti, EK15B, 15 000 kronor
Trelleborg AB:s 50-årsfond:
Patrik Adzievski, EK15B, 15 000 kronor
Oliver Andersson, SA15A, 15 000 kronor
Filip Uggla, NA15, 15 000 kronor
Elin Ahlström, EK15A, 15 000 kronor
Marcus Andersen, NA15, 15 000 kronor
Johan Söderlings premium 50-årsfonden:
Erica Olsson, HV15, 10 000 kronor
Klara Almgren, NA15, 10 000 kronor
Johan Söderlings premium:
Jennifer Sjölund, ES15, 5 000 kronor
Rebecca Rönnow-Nielsen, BF15, 5 000 kronor
Trelleborgs Rotaryklubb:
Rebecca Rönnow-Nielsen, BF15, 5 000 kronor
Odd Fellowlogen nr 2 – Veritas stipendiefond:
Lucas Brögger Filtenborg, SA15B, 2 000 kronor
Lena Olssons minnesfond:
Mikaela Borglin, SA15A, 2 000 kronor
Emma Theander, BA15, 2 000 kronor
Liam Åkesson Rayner, ES15, 2 000 kronor
Fatma Elhassen, NA15, 2 000 kronor
Makarna Stjernswärds fond:
Rim El-Malla, EK15A, 1 000 kronor
Sveriges Centralförening för idrottens främjande:
Lee Nimåker, EK15B, Idrottssköld och presentkort på 1 000 kronor
TEFAB-stipendium, Trelleborgs Energiförsäljning:
Mattias Larsson, EE15, 3 000 kronor
Anton Riedel, EE15, 2 000 kronor
Sonja Kovalevskydagarna – matematik. Trelleborgs Rotaryklubb:
Maja Joäng, NA15, diplom efter genomförd studieresa
Fannar Fjalarsson, NA15, diplom efter genomförd studieresa
Berzeliusdagarna – kemi. Kockska stiftelsen:
Pelle Frölander, NA15, diplom efter genomförd studieresa
Johanna Espert Kestola, NA15, diplom efter genomförd studieresa
Filip Uggla, NA 15, diplom efter genomförd studieresa
Trelleborgs företagarklubb, Bästa UF-företag – entreprenörspris till unga hantverkare:
Bästa UF-företag: Essents UF (Rim-El Malla, Erin Dennehy Persson, Erini Nitnou, Anna Królik, Rebecca Hansson, EK15A och EK15B), 2 500 kronor
Bästa entreprenöriella UF-företag: Happy Pancakes UF (Nelly Pettersson, Julia Erdal, Felicia Hansson, Elin Granqvist, Arbnor Sopaj, HA15), 1 500 kronor
Bästa hantverkare: Bows on Fleek UF (Matilda Lindgren, Erica Olsson, Emilia Lindell, Darin Achkar, HV15)
World Amatuer Golfers Championship:
Julia Erdal, HA15, 2 000 kronor
Största personliga resan HA:
Arbnor Sopaj, HA15, presentkort Vitamin Well
Bästa kompis HA:
Julia Erdal, HA15, 500 kronor SSG café S:t Nicolai
Bästa entreprenör HA:
Julia Erdal, HA15, presentkort 500 kronor Citygross
Bäst närvaro HA:
Felicia Hansson, HA15, presentkort 500 kronor Citygross
Bäst betyg HA:
Felicia Jörgensen Kristensson, HA15, presentkort 2 000 kronor ICA Toppen
Bästa betyg HV:
Erika Olsson, HV 15, produkter från Maria Nilla
Bästa hantverkare HV:
Erika Olsson, HV15, produkter från Maria Nilla
Bästa kompis HV:
Matilda Lindgren, HV15, produkter från Maria Nilla
Största personliga resan HV:
Julia Malmgren, HV15, produkter från Maria Nilla
Färghuset Nordsjö Idé & Design:
Måns Olsson Hedin, BA15, presentkort på 500 kronor
Emma Theander, BA15, presentkort på 500 kronor
LÄS MER: