Alla resultat från Kalvinknatet

Publicerad 24 maj 2010 10.22 Uppdaterad 24 maj 2010 10.22
Större eller mindre text

Trelleborg.
Här är alla resultat från Kalvinknatet i Trelleborg.

RESULTAT KALVINKNATET I TRELLEBORG 2010-05-10

Plats: Östervångstadium 1.

Arr: IFK Trelleborgs friidrottsektion


ÅK 0/FÖRSKOLA FLICKOR 700-900 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. Elna Essfors Kyrkskolan 3.40,44

2. Vanja Petersson Serresjö 3.49,40

3. Johanna Sjöberg Lillevång försk 4.07,26

4. Ida Svendsen Serresjö 4.09,78

5. Ida Bauer Serresjöskolan försk 4.15,40

6. Ebba Bjernholt Lillevång försk 4.21,07

7. Thilde Regima Skegrie 4.23,05

8. Mira Andersson Serresjö försk 4.25,41

9. Thea Bjernholt Lillevång försk 4.25,80

10. Amanda Persson 4.29,47

11. Cornelia Möller Pilens Montessoriskola försk 4.29,91

12. Laah Nasilowski Ljunggrenska 4.33,37

13. Vera Haraldsson Lillevång 4.35,11

14. Ellen Isaksson Alstad 4.37,93

15. Elvira Dryselius Östra skolan 4.40,60

16. Alice Björnkvist Lillevång 4.41,01

17. Isabelle O Edström Skegrie försk Regnbågen 4.41,37

18. Leontina Sandgren Lillevång 4.44,48

19. Sonja Tamanivalu Pilens Montessoriskola försk 4.48,26

20. Casandra Pålsson Serresjö 4.50,26

21. Mathilda Nielsen Lillevång 4.52,45

22. Edda-Klara Krantz Ljunggrenska mf 1 4.53,55

23. Marinell Christensson Freja parken Svedala 4.55,31

24. Frida Johansson Serresjö försk 4.56,11

25. Jonna Lindholm Kattebäck 4.58,41

26. Ebba Larsson Ljunggrenska försk 4.59,37

27. Edoresa Konxkny Lillevång 5.04,14

28. Alma Biltmark Ljunggrenska 5.06,87

29. Tilde Öyen Ljunggrenska 5.07,29

30. Hilda Andersson Bäckaskolan försk 5.10,83

31. Emilia Miftari Ljunggrenska 5.12,94

32. Lina Johnsson Ljunggrenska 5.22,35

33. Valentina Cato Kattebäck 5.25,79

34. Filippa Thörn Ljunggrenska 5.34,57

35. Malin Olsson Ljunggrenska åk 5.35,76

36. Natalie Andersen Ljunggrenska 5.37,31

37. Jamila Sesay Kattebäck 5.38,66

38. Nova Andersson Ljunggrenska 5.38,92

39. Julia Andersen Pilevall 5.44,01

40. Filippa Aronsson Pilens Montessoriskola försk 5.44,54

41. Michelle Andersen Pilevall 5.45,11

43. Johanna Hansson Ljunggrenska försk 6.19,08

42. Kajsa Karlsson Kattebäck Diamanten försk 6.40,68


ÅK 0/FÖRSKOLA POJKAR 700-900 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. Lucas Wickander Skegrie försk Regnbågen 3.42,59

2. Lukas Jonasson Lillevång 3.44,01

3. Anton Jonsson Skegrie försk 3.51,21

4. Benjamin Kadestål Falsterbogården 3.54,52

5. Wiggo Lindkvist-Winberg Serresjö 3.56,17

6. Max Olsson Östra skolan försk 3.56,96

7. Otto Selse Lillevång försk 4.00,72

8. Arvid Marklund Ljunggrenska Montessori försk 4.04,07

9. Axel Nilsson Serresjö 4.09,88

10. Elias Gustafsson Ljunggrenska försk 4.17,13

11. Samuel Ohlqvist Sommarängen 4.18,37

12. Oliver Kibsgård 4.22,99

13. Oscar Fredlund Kattebäck Diamanten försk 4.23,87

14. Denniz Hansson Larsson 4.25,74

15. Martin Lagertz Östra skolan försk 4.32,51

16. Jonatan Holmqvist Kattebäck 4.36,25

17. Philip Rafnson Skegrie försk 4.36,83

18. Elliot Regima Skegrie försk 4.40,35

19. Anton Bill Månsson Ljunggrenska 4.41,36

20. Liam Tillberg Lillevång försk 4.43,51

21. Isak Sandell Serresjö försk 4.44,60

22. Astor Holmberg Lillevång 4.45,26

23. Ludwig Knudsen Pilens Montessoriskola försk 4.47,53

24. Albin Rahm Ljunggrenska 4.50,58

25. Antonio Shala Halmstad 4.52,17

26. Vile Krantz Ljunggrenska mf 1 4.54,56

27. Jacob Larsson Östra skolan 4.59,65

28. Anton Karlsson Ljunggrenska försk 5.02,31

29. Douglas Fritz Sommarängen 5.09,51

30. Oscar Melander Granlunda 5.12,51

31. Erik Blixt Anderslövs skola alfa-f 5.19,36

32. Vidar Furtenbach Serresjö 5.28,12

33. Lukas Greén Ljunggrenska 5.36,44

34. Oskar Persson Ljunggrenska 5.40,98

35. Kasper Thunell Alstad 5.59,36

36. Joel Annermarken Östra skolan 9.16,91


ÅK 1 FLICKOR 1500 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. Elin Sahlström 6.17,68

2. Agnes Tamanivalu-Moritz Pilens Montessoriskola åk 1 6.30,22

3. Klara Svensson-Feher Serresjö 6.42,71

4. Astrid Rusk Pilens montessoriskola åk 1 6.48,07

5. Tindra S-Augustsson Lillevång 6.48,96

6. Viktoria Sommer Serresjö 7.17,71

7. Cajsa Lienau Lillevång 7.26,19

8. Johanna Olsson Lillevång 7.32,10

9. Saga Schmidt 7.39,77

10. Emma Andersson Serresjö 7.48,31

11. Lina Lindberg Anderslövs skola 7.50,67

12. Flora Franzén Skegrie 7.51,28

13. Emmy Sahlén Östra skolan åk 1 7.54,90

14. Linn Nilsson Serresjö 1A 7.55,92

15. Moa Tenggren Serresjö åk 1A 7.56,33

16. Ebba Hansson Serresjö åk 1 7.59,09

17. Stephanie Mattsson Anderslövs skola 8.03,61

18. Klara Bergman Lillevång 8.05,75

19. Amie Parfitt Klagstorp 8.18,18

20. Mikaela Doggart Ljunggrenska åk 1 B 8.41,57

21. Felicia Rosberg Ljunggrenska 8.46,78

22. Julia Sommer Smygeskolan åk 1 8.54,69

23. Elin Cinthio Jonsson Mölleskolan Skivarp 9.04,02

24. Ellen Hedin Ljunggrenska åk 1 9.15,39

25. Joanna Ek Serresjö 9.17,76

26. Elin Jönsson Lillevång 9.32,46

27. Michelle Andersson Lillevång 10.04,95

28. Wilma Gartsjö Pilens Montessoriskola åk 1 10.20,76

29. Filippa Schmidt-Christiansen Pilens Montessoriskola åk 1 10.46,36

30. Emilia Liljegren Lillevång 10.46,97

31. Moa Nilsson 11.03,57

32. Moa Sjärnkvist Smygehamn 12.47,86

33. Felicia Almén 12.52,85


ÅK 1 POJKAR 1500 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. KarlJohan Ingesson Ängdalaskolan 1A 5.42,14

2. Felix Vigren Ljungenskolan 5.48,53

3. Valter Jönsson Smygeskolan 5.50,86

4. Mattias Bassini Smygeskolan åk1 5.55,78

5. Oskar Karolji-Magnusson Gislöv 02 5.59,73

6. Hugo Hultkvist Anderslövs skola åk 1 6.08,80

7. Felix Kaufmann Smygeskolan åk 1 6.10,66

8. Gabriel Folkesson 6.19,31

9. Fabian Lindbro Gislöv 02 6.23,57

10. Simon Magnusson Gislöv 02 6.24,06

11. Ruben Holmberg Lillevång 6.29,69

12. Melker Svensson Gislöv 02 6.30,16

13. Isak Lysell Gislöv 02 6.32,09

14. Mikael Jönsson Gislöv 02 6.33,91

15. Hugo Dahl Gislöv 02 6.38,80

16. Elias Nilsson Gislöv 02 6.40,72

17. Felix Fredrixon Lillevång åk 1C 6.44,56

18. Isac Engman 6.51,20

19. Albin Berisa Lillevång 6.53,03

20. Erik Hemborg Gislöv 02 7.05,28

21. David Karlsson Ljunggrenska 7.12,69

22. Philip Jönsson Lillevång 7.13,76

23. Lucas Möller Gislöv 02 7.14,73

24. Mathias Malmberg Lillevång 7.18,91

25. Jakob Lindqvist Ljunggrenska 7.22,42

26. Axel Holmer Ljunggrenska 7.22,74

27. Gustav Fritz Skegrie 7.24,36

28. Samuel Burakowsky Skegrie 7.26,04

29. Jesper Sjögren Kattebäck 7.26,81

30. Emil Fransson-Dahlqvist Gislöv 02 7.28,30

31. Max Wihlborg Gislöv 02 7.29,54

32. Carl Matzner Gislöv 02 7.29,98

33. Herman Persson Anderslövs skola 7.30,32

34. Andreas Furlan Skegrie 7.32,06

35. Emil Antonius Ljungenskolan 7.32,43

36. Love Håkansson Granlunda 7.33,88

37. Erik Göransson Bäckaskolan 7.34,25

38. Petter Nilsson Pilens Montessoriskola åk 1 7.35,43

39. Calle Mufic Gislöv 02 7.36,57

40. Anton Torstensson Anderslövs skola 7.40,90

41. Timmie Olofsson Gislöv 02 7.43,49

42. Olof Olsson Ljunggrenska 7.44,46

43. Adam Heimby Pilevall åk 1 A 7.51,05

44. Ellis Lindstedt Gislöv 02 8.06,48

45. Victor Colstrup Pilens montessori 8.09,55

46. Hannes Haagman Skegrie 8.21,76

47. Gabrille Malmqvist Lillevång 8.22,53

48. Hampus Nilsson Lillevång 8.23,78

49. Marcus Strömberg Lillevång åk 1 8.35,87

50. Simon Persson Ljunggrenska åk 1 8.36,52

51. Calle Wegbratt Ljunggrenska åk 1A 8.39,66

52. Ludvig Wahlberg Skegrie 9.02,55

53. Albin Mifftari Ljunggrenska 9.03,65


ÅK 1 POJKAR 1500 m (Forts)

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

54. Filip Jacobsson Skegrie 9.04,83

55. Jens Wetterberg Ljunggrenska 9.22,23

56. Hugo Gerdtsson Östra skolan 9.26,40

57. Dante Nelsen Ljunggrenska åk 1 9.33,60

58. David Hallgren Ljunggrenska 9.41,20

59. Max Hovander Gislöv 02 9.43,21

60. Joel Paxer Skegrie 9.47,79

61. Hugo Feldt Lillevång 10.42,56

62. Melvin Ilievski Lillevång åk 1 10.56,98


ÅK 2 FLICKOR 1500 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. Frida Nielsen Smygeskolan 6.19,09

2. Hilma Ivarsson Smygeskolan 6.25,27

3. Embla Krantz Ljunggrenska 6.26,51

4. Hilda Månsson Serresjö 6.36,41

5. Alva Sandell Serresjö åk 2 6.42,11

6. Malin Persson Häckeberga Lund 6.51,85

7. Felicia Bergman Marbäcksskolan 2 Grön 6.52,18

8. Julia Malmqvist Östra skolan åk 2 7.10,43

9. Felicia Barra-Lazarevska Pilevall 7.22,52

11. Filicia Schubert Serresjö 7.25,45

12. Mira Landhager Serresjö 7.34,70

13. Anna Svärd Ljunggrenska åk 2 Beta 7.35,61

14. Jiaqin Seger Serresjö åk 2b 7.40,27

15. Lisa Linde Serresjö 7.51,25

16. Josefine Löfvall Östra skolan åk 2 7.56,04

17. Ebba Karlström Kattebäck åk 2 8.06,84

18. Raida Biberic Pilevall 8.11,39

19. Sofia Lundgren Serresjö åk 2 8.25,62

20. Vanja Qvarfort Serresjö 2A 8.33,04

21. Carolina Nilsson Bäckaskolan åk 2 8.57,98

22. Ida Thomsson Smygeskolan 10.14,65

23. Hanna Stenquist Anderslövs skola alfa 2 11.31,53

24. Hanna Westman Serresjö 13.00,00


ÅK 2 POJKAR 1500 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. Eric Rydström Pilens Montessoriskola åk 2 5.34,23

2. Noah Tilllberg Lillevång åk 2 5.39,48

3. Emil Renmarker Ljunggrenska åk 2 5.40,68

4. Dag Wennerholm Serresjö åk 2 5.49,32

5. Melker Liljegren Lillevång 5.50,27

6. Måns Dahl Pilens Montessoriskola åk 2 5.54,07

7. Samuel Björklund Lillevång 6.05,05

8. Måns Andersson Serresjö åk 2 6.09,97

9. Måns Rosenkvist Serresjö 6.10,76

10. Vincent Roos åk2A 6.11,21

11. Anton Gudmundsson Serresjö 6.14,58

12. Alexander Simonsson Östra skolan 6.17,17

13. Oscar Nilsson Lillevång 6.24,16

14. Albin Malmberg Skegrie 6.33,57

15. Leo Wennerstrand Serresjöskolan åk 2 6.36,01

16. Wiktor Westerdahl Pilens Montessoriskola åk 2 6.36,30

17. Linus Andersson Bäckaskolan 6.43,01

18. Albin Lindqvist Bäckaskolan 6.43,35

19. Denniz Sali Pilens Montessoriskola åk 2 6.49,60

20- Koder Ciftci Ljunggrenska 6.53,33

21. Joel Thörnblad Pilens Montessoriskola åk 2 6.53,63

22. Adam Edwards Skegrie 7.02,09

23. Kevin Lagertz Östra skolan åk 2 7.13,25

24. Filip Fredlund Kattebäck åk2 7.14,19

25. Adrian Gren Östra skolan åk 2 7.22,24

26. Hampus Virgin Anderslövsskolan åk 2 7.26,58

27. Gabrille Svensson Anderslöv 7.29,79

28. Albin Lundahl Ljunggrenska åk 2 Gamma 7.30,31

29. Måns Brobeck Kattebäck åk 2 7.31,18

30. Lukas Hulting Pilens Montessoriskola åk 2 7.37,18

31. Kevin Nicander Ljunggrenska 7.37,45

32. Linus Sjöstrand Östra skolan åk 2 8.33,42

33. Noha Håkansson Östra skolan 10.01,40


ÅK 3 FLICKOR 1500 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. Victoria Andersson Ljunggrenska åk 3 5.22,85

2. Nicola Parfitt Klagstorp 5.38,69

3. Hanna Bauer Serresjöskolan 3 B 5.46,64

4. Mikaela Carlsson Anderslöv 5.55,97

5. Becky Ferkildsen Östra skolan 6.00,24

6. Davilda Lareva Smygeskolan åk 3 6.04,31

7. Maja Roth Ljunggrenska åk 3G 6.07,59

8. Emilia Olsson Lillevång 6.08,73

9. Isa Vigren Ljungenskolan 6.10,58

10. Fanny Sivhed Bäckaskolan åk 3 6.18,10

11. Amanda Hansson Bäckaskolan åk 3 6.19,75

12. Sally Franzén Skegrie 6.20,19

13. Johanna Sjöström Östra skolan åk 3 6.20,62

14. Maya Åkeson-Rayner Pilens montessoriskola åk 3 6.32,89

15. Tilde Sethson Kattebäck 6.35,46

16. Johanna Sommer Smygeskolan åk 3 6.35,79

17. Ellie Sandberg-Larsson Serresjö 6.41,53

18. Elin Mårtensson Bäckaskolan åk 3 6.56,29

19. Sanna Sahlén Östra skolan åk 3 7.05,94

20. Vilma Andersson Serresjö åk 3 7.15,28

21. Maja Jardbring Skegrie 7.22,14

22. Emma Svensson Ljunggrenska åk 3M 7.24,72

23. Sara Sjöstrand 7.37,11

24. Emmy Löfvall Östra skolan åk 3 7.39,47

25. Emilia Jönsson Bäckaskolan åk 3 7.45,73

26. Saga Hulting Pilens Montessoriskola åk 3 7.53,93

27. Erica Nilsson Bäckaskolan åk3 8.21,78

28. Vera Sanderberg Serresjö 8.22,83

29. Aliah Levin Bäckaskolan åk 3 8.24,59

30. Diana Adiguzel Bäckaskolan åk 3 8.26,07

31. Emma Sirviö Smygeskolan åk 3 8.29,10

32. Felicia Olsson Smygeskolan åk 3 8.29,40

33. Sara Fransson Smygeskolan åk 3 8.29,70

34. Ida Svensson Smygeskolan 8.35,77

35. Emelie Berggren Lillevång alfa 3 8.50,50

36. Tova Linde Serresjö 8.59,39

37. Maja Hansson Serresjö 9.00,54

38. Antonia Nehlin Ljunggrenska åk 3M 9.01,97

39. Julia Juell Ljunggrenska 9.56,14


ÅK 3 POJKAR 1500 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. Erik Gustafsson Serresjö 5.32,30

2. Peter Kardos Lillevång åk 3 5.40,26

3. Hampus Vilör Bäckaskolan åk 3 5.47,83

4. Filip Gudmundsson Serresjö 5.48,07

5. William Elander-Brage Anderslöv 5.59,24

6. Marcus Lundell Serresjö 6.02,00

7. Otto Månsson Serresjö 6.07,40

8. Sebastian Påhlsson Serresjö 6.13,64

9. Emil Winqvist Östra skolan 6.15,19

10. Noah Nilmo Serresjö 6.18,33

11. Ludvig Danielsson Serresjö 6.21,76

12. Oliver Schmidt 6.22,79

13. Douglas Sivhed Bäckaskolan åk 3 6.35,81

14. Emil Hansson Larsson 6.40,99

15. Rasmus Antonius Ljunggrenska 6.52,91

16. Elias Sjöberg Staffanstorp 7.13,47

17. Andreas Göransson Bäckaskolan åk 3 7.20,10

18. Lucas Peltola Bäckaskolan åk 3 7.34,24

19. Nicolas Andersen Ljunggrenska 8.30,35

20. Jonathan Nilsson Pilevall 8.44,82

21. Albin Gustafsson Lunggrenska 3 B 9.29,02


ÅK 4 FLICKOR 1500 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. Maja Karlsson Håslövs byaskola åk 4 5.42,10

2. Maja Joäng Kattebäck 5.44,21

3. Hedvig Persson Anderslöv 5.44,67

4. Josephine Kaufmann Smygeskolan åk 4 5.53,94

5. Sofie Terkildsen Östra skolan 6.11,62

6. Carmina Christensson Smaragden Svedala 6.44,04

7. Sara Nilsson Röda skolan Svedala 6.44,73

8. Lina Erös Liljeborg 7.07,30

9. Linnéa Roos åk 4 9.02,44


ÅK 4 POJKAR 1500 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. Kasper Kadestål Tångvalla 4.57,80

2. Christofer Bassini Smygeskolan åk4B 5.02,00

3. Filip Månsson Lillevång 5.04,86

4. William Anderberg Smygeskolan åk 4 5.32,54

5. Axel Dryselius Östra skolan 5.34,41

6. Axel Lloyd Liljeborg åk 4A 5.37,72

7. Anton Hultkvist Anderslövs skola åk 4 5.52,34

8. Adrian Christmar Anderslövs skola 5.57,06

9. Gustav Fredlund Liljeborg åk 4B 6.03,22

10. Mark Malm Östra skolan åk 4 6.06,75

11. Tim Wennerstrand Serresjöskolan åk 4 6.18,92

12. Sixten Carlsson Smygeskolan åk 4 6.22,01

13. Gustav Blixt Anderslövs skola omega 4 6.27,84

14. Olof Bauer Alstad skola åk 4 6.43,03

15. Isak Hansson Smygeskolan 7.45,45


ÅK 5 FLICKOR 1500 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. Caroline Jansson åk 5 5.10,13

2. Cajsa Olsson Östra skolan 5.41,70

3. Frida Gartrup Liljeborg 5.43,58

4. Alva Petersson Östra skolan 5.52,86

5. Clara Kristiansson Klagstorp 5.56,64

6. Astrid Persson Anderslöv 6.18,20

7. Victoria Hansson Bäckaskolan 6.36,73

8. Amanda Larsson Östra skolan 6.45,26

9. Linnéa Carlsson Smygeskolan åk 5 6.53,28

10. Thea Sivhed Bäckaskolan åk 5 7.35,92

11. Erika Olsson Liljeborg 8.32,56

12. Jasmine Ekstrand Liljeborg åk 5 B 8.45,82

13. Pebbles Jönsson Liljeborg 8.52,76


ÅK 5 POJKAR 1500 m

PLAC FÖRNAMN EFTERNAMN SKOLA TID

1. Loke Carlsson Östra skolan 5.51,35

2. Teodor Svärd Liljeborg 5 A 6.21,35

3. Philip Göransson Bäckaskolan 6.26,76

4. Tobias Nicander Serresjö 6.34,27

5. Liam Åkeson-Rayner Pilens montessoriskola åk 5 7.13,83

Större eller mindre text



Läsarpulsen
Toppnyheterna just nu